Menu
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop
Menu

Plastic is not fantastic!

Świat ostatnio oszalał na punkcie filozofii „plastic free”, „zero waste”…

i bardzo dobrze, ponieważ musimy wziąć odpowiedzialność za nasze działania tu i teraz.

Wiąże się to poniekąd z wyjściem ze swojej strefy komfortu, ze zmianami.

Co możemy zrobić dla siebie i dla swojej rodziny, aby żyło nam się lepiej?

Możemy wprowadzić zmiany małymi kroczkami, bo te małe zmiany, które wprowadzi każdy z nas, mogą sprawić, że zacznie się dziać coś pięknego. Świat zmieni się na lepsze.

CO ZROBIĆ?

Przede wszystkim przestać zbierać plastik.

  1. Własna torba na zakupy- musimy pamiętać, że na zakupy zabieramy swoją torbę. Robimy to po to, żeby nie przynosić kilkunastu siatek plastikowych tygodniowo, do swojego domu. Warto również zaopatrzyć się w dodatkowe, cienkie i małe, materiałowe woreczki na owoce i warzywa. Nie ma sensu kupować ich opakowanych w folię i ułożonych na tackach. Wybierajmy owoce i warzywa oferowane “luzem”.
  2. Woda w butelkach plastikowych. Nie pamiętam jak długo to trwało, ale chyba od zawsze kupowałam wodę w zgrzewkach. W końcu postanowiłam to zmienić i kupiłam dzbanek filtrujący. Po pierwsze, nie muszę dźwigać, po drugie zawsze mam wodę.
  3. Jeśli pijesz kawę w sieciówkach, możesz nosić swój własny kubek. To designerski sposób żeby się wyróżnić. 😉
  4. Jedzenie przechowuj w szklanych pojemnikach lub w zwykłych słoikach.
  5. Zrezygnuj z picia przez słomkę. Nie jest nam to do niczego potrzebne, a jeśli już musimy, wybierajmy słomki papierowe lub metalowe. Dziecko również nie musi korzystać ze słomki.
  6. Ogranicz kosmetyki w plastikowych opakowaniach.
  7. Zwróć uwagę w jakich opakowaniach kupujesz artykuły spożywcze. Być może wiele z nich ma swoje zamienniki w papierowych opakowaniach.
  8. Sprawdź jakie wieszaki wiszą w Twojej szafie. Jeśli plastikowe, koniecznie wymień je na drewniane.

Na szczęście coraz więcej miejsc rozumie jak ważne jest dbanie o ekologię. Restauracje rezygnują ze słomek, a supermarkety oferują papierowe torby na zakupy. To już duża zmiana. Dlatego nie zwlekaj i wybierz chociaż jeden punkt, którego będziesz przestrzegać.

Do tej listy możemy cały czas dopisywać kolejne punkty. Być może masz jeszcze jakieś pomysły w jaki sposób możemy ułatwić sobie codzienność. Jestem ciekawa Twoich propozycji. 😉

Daj również znać, który punkt wydaje Ci się najtrudniejszy do zrealizowania. Ściskam!

 

00votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments