Skip to content
Menu
Cart
Your cart is empty. Go to Shop

Sól Epsom MgSO4 

Sól Epsom, czyli siarczan magnezu. Inne nazwy to sól angielska lub sól gorzka (ponieważ właśnie taka jest w smaku).

Jej nazwa pochodzi od miasta znajdującego się w Anglii. Jest to kurort mieszczący się niedaleko Londynu. W XVII w. występowały tam naturalne źródła. Z tryskających wód odparowywano sól.

MAGNEZ 

Większość pewnie zna skutki niedoboru magnezu. Skurcze, zmęczenie czy rozdrażnienie. To bardzo ważne aby mieć odpowiedni poziom tego pierwiastka.

Zapotrzebowanie dzienne dorosłej kobiety to 300-320 mg. U kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią wzrasta nawet do 400 mg.

Osoby intensywnie trenujące oraz zestresowane mają większe zapotrzebowanie na magnez.

Przyswajalność magnezu z żywności wynosi ok. 50%, więc jak widzisz to jest to zbyt dużo.

SIARKA

Niedobory siarki są równie nieprzyjemne co niedobory magnezu. Odpowiedni poziom siarki pomaga w problemach skórnych, oczyszcza organizm z toksyn, gwarantuje zdrowe i mocne włosy i paznokcie. Skóra staje się promienna.

KĄPIELE W SOLI 

Magnez oraz siarczan są łatwo wchłaniane przez skórę. Dlatego oprócz racjonalnej diety bogatej w te pierwiastki, warto po prostu zaopatrzyć w sól Epsom i dodawać ją do kąpieli. Zwróć uwagę, aby na opakowaniu znajdował się symbol „CZDA”, „farmaceutyczny” lub „do zastosowań spożywczych”. Taką sól możesz kupić w aptece, lub w sklepie z ekologiczną żywnością.

PRZEPIS NA DOMOWE SPA

Nalej do wanny gorącej wody. Dodaj ok. 2 szklanki Soli Epsom oraz kilka kropelek olejku lawendowego. Relaksuj się przez 20 minut.

Zapewniam Cię, że po takiej kąpieli będziesz odprężona, spokojniejsza i nieco śpiąca 😉 Dlatego warto z takiej kąpieli skorzystać wieczorem, przed snem.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x