0
Your cart is empty. Go to Shop

Trening w domu

Jesienna pogoda i panująca pandemia sprawiły, że większość z nas dba o zdrowie i formę w domu. Może myślisz o zakupie kilku sprzętów albo zastanawiasz się, czy są one potrzebne? Tak naprawdę, żeby ćwiczyć w domu, potrzebne są tylko chęci. Brak sprzętu nie może być wymówką od dbania o siebie. Te wszystkie akcesoria mają nam tylko pomóc i sprawić, że trening będzie łatwiejszy, przyjemniejszy i bardziej efektywny. Zebrałam dla Ciebie kilka, które mogą Ci się przydać.

 

Mata do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń to nie jest absolutny „must have”. Można ćwiczyć nawet na dywanie, ale nie będzie to tak komfortowe, jak trening na macie, a dodatkowo możesz uszkodzić sam dywan. Nie musisz kupować maty za kilkaset złotych. Ta za 30 czy 40 może się sprawdzić równie dobrze. Zwróć tyko uwagę, czy matę da się swobodnie rozwinąć (i czy nie zwija się sama, jak niektóre karimaty). W droższą matę warto zainwestować, jeśli planujesz praktykować jogę. Taka mata musi wtedy bardzo dobrze trzymać się podłoża, a my same nie możemy się po niej ślizgać, nawet kiedy mamy spocone stopy czy dłonie.

 

Strój do ćwiczeń

Można ćwiczyć w dresie, ale jeśli próbowałaś, to wiesz, że nie jest to zbyt wygodne. Lepiej sprawdzą się choćby zwykłe leginsy i top sportowy. Pamiętaj też o dobrze dobranym, najlepiej sportowym, biustonoszu. Absolutną podstawą, jeśli trenujesz kardio jest obuwie sportowe. Wiele razy spotkałam się z tym, że kobiety ćwiczą w domu bez butów. I o  ile nie jest to problem podczas ćwiczenia na macie, na leżąco czy w siadzie, to już podskoki i inne intensywne ćwiczenia wykonywane bez butów mogą skończyć się bardzo źle.

 

Hantle, hula-hop, skakanka

Gadżety do treningu przede wszystkim dopasuj do siebie. Nie każdy lubi skakać na skakance czy kręcić hula-hop. Jednak jeśli sprawia Ci to przyjemność, może urozmaicić Twój trening, to warto. Zwłaszcza, że takie drobne gadżety nie kosztują dużo i nie są kłopotliwe w przechowywaniu (o ile mamy szafę czy kanapę, za którą łatwo jest wsunąć hula-hop). Jeśli chcesz ćwiczyć siłowo, przydadzą się hantle. Ale i bez tego wiele osób sobie radzi, używając w zamian na przykład butelek z wodą. Trzeba to jednak robić z głową, przede wszystkim dbając o swoje bezpieczeństwo.

 

Rowerek lub orbitrek

Rowerek czy orbitrek ciężko nazwać akcesoriami, to już sporych rozmiarów sprzęty do ćwiczeń. Raczej nie sprawdzą się w małym mieszkaniu, ale są osoby, które mają do dyspozycji sporą przestrzeń, lubią tego typu aktywność i regularnie z niej korzystają. Niekwestionowanym plusem jest na pewno możliwość oglądania filmów czy słuchania podcastów podczas treningów.

 

Pamiętaj proszę, że te wszystkie sprzęty mają tylko ułatwić ćwiczenia, nie są w żadnym wypadku niezbędne. Jeśli masz koc zamiast maty, dres zamiast sportowego stroju czy butelki zamiast hantli, masz też na pewno dużą motywację do ćwiczeń i możesz uzyskać tak samo dobre efekty, jak z profesjonalnym sprzętem!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments