Skip to content
Menu
Cart
Your cart is empty. Go to Shop

Cellulit – nierówna walka?

Jak się okazuje cellulit to problem powszechny ponieważ boryka się z nim około 90 % populacji żeńskiej. Dlaczego tak się dzieje, co wpływa na stan powstawanie cellulitu i jak sobie z nim poradzić, dowiesz się z mojego artykułu. 

Przyczyny powstawania cellulitu. 

Kiedy dochodzi do upośledzenia krążenia krwi oraz chłonki, które znajdują się w obszarze tkanki podskórnej, w wyniku osłabienia ścian naczyń w układzie żylnym i limfatycznym, wówczas powstaje cellulit. 

  • w efekcie tkanka podskórna bogata w tłuszcz jest gorzej ukrwiona.
  • utrudnione jest spalanie tłuszczu.
  • utrudnione jest usuwanie produktów przemiany materii oraz toksyn.

W tkance podskórnej powstaje obrzęk, który utrudnia miejscowe krążenie płynów. Tkanka łączna, która otacza ogniska tkanki tłuszczowej zaczyna włóknieć. To z kolei prowadzi do powstania grudek w tkance podskórnej. W efekcie na skórze są widoczne liczne zagłębienia i wypukłości. 

Dlaczego tak się dzieje?

  1. HORMONY – estrogeny, to główni winowajcy. To właśnie one powodują, że naczynia krwionośne się rozszerzają, tkanki są obrzęknięte, tłuszczyk gromadzi się w tkance podskórnej a toksyny w komórkach adipocytów. W życiu kobiety są różne szczególne okresy, takie jak dojrzewanie, ciąża, czy menopauza. To właśnie w tych okresach w układzie hormonalnym zachodzą zmiany. Cellulit może się pojawić także podczas stosowania antykoncepcji doustnej lub hormonalnej terapii zastępczej. 
  2. GENY– w dużym skrócie, jeśli Twoja Mama ma cellulit istnieje spore prawdopodobieństwo, że też będziesz miała skłonność do jego powstawania. Pamiętaj jednak, że to nie oznacza, iż jesteś skazana na cellulit i nic już nie możesz z tym zrobić.  Poniżej znajdziesz sposoby dzięki którym cellulit się u Ciebie nie pojawi. 
  3. CZYNNIKI ŚRODOWISKOWE:
  • otyłość
  • brak aktywności fizycznej oraz niewłaściwa dieta.
  • alkohol, papierosy
  • Stres

Prosty przepis na cellulit:

Wystarczą duże ilości soli, cukrów prostych oraz tłuszczu. Do tego mocna kawa oraz gazowane, dosładzane napoje 🙂

Rozpoznajesz w tym zestawie produkty, które znajdują się w Twojej diecie? Zwróć uwagę na to co jesz i pijesz każdego dnia.

Co można zrobić aby trwale pożegnać cellulit? 

DIETA– jak zawsze na pierwszym miejscu. Należy wykluczyć produkty wysokoprzetworzone ( fast food, słodycze, chipsy, kiełbaski, parówki oraz inne wyroby tego typu) oraz zawierające konserwanty i barwniki. Należy ograniczyć ostre przyprawy, czarną kawę, mocną herbatę oraz alkohol. 

ĆWICZENIA– Tutaj z pomocą przychodzi trening siłowy, który jest nastawiony na konkretne partie ciała. Trening wzmacniający całe ciało, sprawi że Twoja skóra się napnie i ujędrni.

WODA– odpowiednie nawodnienie jest kluczowe. Warto mieć przy sobie butelkę wody, aby w każdej chwili móc się napić. Kiedy jesteśmy odwodnieni cierpi też na tym nasza skóra.

STRES– warto zwrócić uwagę na styl życia. Jeśli zauważasz, że towarzyszy Ci nadmierny stres, uczucie ciągłego napięcia warto znaleźć sposoby, aby je rozładować lub zwrócić się po pomoc do specjalisty. Stres wpływa także na nasz sen, a brak snu wpływa na wygląd i również na cellulit.

Połącz to wszystko razem, a zobaczysz efekty. Cellulit zniknie i już nigdy nie wróci.?

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x