Skip to content
Menu
Cart
Your cart is empty. Go to Shop

Opisz mi swój dzień, a powiem Ci dlaczego nie osiągasz upragnionych efektów. 

Będąc tylko „na diecie” możesz nie stracić na wadze.?

Wykonując treningi, ale wciąż odżywiając się bez zmian, możesz nie poprawić kondycji.?️‍♀️

Połącz ze sobą wszystkie zdrowe nawyki i zwyczaje w jednym harmonogramie. Wszystkie aktywności jakie podejmujesz muszą ze sobą współdziałać, aby przynieść porządane skutki. 

Brzmi enigmatycznie? Spójrz, na to ile i jak śpisz wpływa na Twoją wagę oraz kondycję. Dieta wpływa na sen oraz jasność Twojego umysłu. Treningi również poprawiają sen, poziom energii oraz wpływają na to jakie jedzenie wybierasz.?

Jeśli chcesz uzyskać jak najlepsze efekty powinnaś te wszystkie działania umieścić w ciągu dnia zgodnie z rytmem okołodobowym.

Poznaj kilka zasad, które pomogą Ci uzyskać lepszy efekt. Czasami wystarczy poprawić jeden element, aby wszystko zaczęło działać tak jak należy. 

  1. Czy Twój największy posiłek zjadasz późnym wieczorem? Sporo osób, ma ten sam problem. Wychodzą z domu bez śniadania, w ciągu dnia posiłkują się przekąskami, a kiedy wracają do domu zaczynają ucztę i często puszczają im hamulce. Brzmi znajomo? Postaraj się rano zjeść śniadanie, a w ciągu dnia porządny obiad. Dzięki temu unikniesz wieczorem napadu „wilczego głodu”. 
  2. Wieczorem wyłącz telewizor. Faza najgłębszego, oraz najzdrowszego snu następuje pomiędzy 22 a 2 w nocy. To wtedy mózg się „resetuje”. O tej porze ciało przetwarza pożywienie w hormony oraz enzymy, które są potrzebne abyś mogła dobrze funkcjonować następnego dnia. Nie jest to zatem dobry czas, aby oglądać seriale lub pracować przed komputerem. To, że jeszcze nie położyłaś się do łóżka nie oznacza, że jesteś sową. To znaczy, że Twój pociąg do sennych marzeń, właśnie odjechał. 
  3. Przełóż trening na rano. Poranne ćwiczenia nie tylko dodają energii na cały dzień. Są również korzystne dla naszego metabolizmu. Dodatkowo wspomagają Twoją walkę z bezsennością. Ćwicząc rano, dajesz ciału jasny sygnał, że właśnie zaczął się dzień.
  4. Ustal regularną porę, o której będziesz kładła się do łóżka. Zadbaj, aby wcześniej przewietrzyć sypialnię i odpowiednio się wyciszyć. Niech to będzie np. ciepła kąpiel z olejkami. 

Postaraj się wdrożyć powyższe punkty co najmniej na dwa tygodnie i zobacz, jak Twoje życie się zmieni. Często sami sabotujemy swoje wyniki, ponieważ obawiamy się porażki i rozczarowania samym sobą. Być może zanim rozpoczniesz zmiany, warto abyś przyjrzała się sobie i odpowiedziała na pytanie „jak się czuję”, „jaki mam cel”. Wtedy łatwiej będzie Ci zrozumieć, dlaczego miałabyś np. położyć się wcześniej spać. 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x