Skip to content
Menu
Cart
Close Cart
Your cart is empty. Go to Shop

Kinesiotaping w ciąży

Zastanawiasz się pewnie czym są te kolorowe plastry w jaki sposób mogą pomagać w dolegliwościach bólowych. 🙂

Otóż odrobina historii. Kinesiotaping jest to metoda terapeutyczna, opracowana przez japoñskiego doktora Kenzo Kase na początku lat 70tych. Dzięki tej metodzie możemy zredukować ból w skórze i mięśniach, korygować pozycje stawu i działania mięśni oraz redukować obrzęki limfatyczne. 

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety, ale również bardzo wymagający ponieważ w organizmie zachodzi wiele zmian na poziomie biochemicznym, fizycznym czy biomechanicznym. Zmienia się statyka oraz dynamika m.in przez powiększający się brzuszek.

Pojawiają się dolegliwości bólowe np. w stawach krzyżowo-biodrowych, do których dodatkowo przyczynia się zbyt szybki wzrost wagi, brak aktywności fizycznej lub problemy z kręgosłupem jeszcze z czasów przed ciąży. 

Niestety nie ma bezpiecznego leku, który możemy zażywać w tym szczególnym okresie. Tutaj na pomoc przychodzi właśnie kinesiotaping. Możemy plastrować mięśnie brzucha lub więzadła w okolicy krzyżowo-lędźwiowej.

Plastrowanie sprawdza się również po porodzie np. W terapii blizny po cięciu cesarskim lub regeneracji powłok brzusznych.

Jako ciekawostkę możesz potraktować fakt, że plastry stosuje się również na rozstępy. 🙂

Kinesiotaping zawsze wykonuj u fizjoterapeuty, nigdy sama. Aby móc przyklejać plastry trzeba mieć odpowiednią wiedzę. Robiąc to samemu można sobie narobić więcej szkody niż pożytku. 

 

 

 

 

. K. Zięba, „Kinesiotaping jako nowa forma fizjoterapii kobiet w okresie ciąży”, (materiały z kongresu), Głuchołazy 2006 

2. T. Senderek, S. Breitenbach, I. Hałas, „Kinesiotaping – nowe możliwości fizjoterapii kobiet w czasie ciąży”, Fizjoterapia polska, 2005, Vol.5,Nr2,266-271 

00votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
najnowszy
najstarszyoceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x